امروز : جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

برگزاری نخستین نشست تشریحی رییس اداره منابع طبیعی، شورای اسلامی شهر و نمایندگان برخی از محلات شهر

در ادامه اجرای طرح توانمند سازی جوامع محلی، در چارچوب طرح جامع حوزه آبخیزداری طالقان ، نخستین نشست تشریحی مربوط به ابعاد مختلف امور مربوط به منابع طبیعی و نقش و حقوق ذینفعان و خرده مالکان، در محل شورای اسلامی شهر طالقان برگزار شد.
برگزاری نخستین نشست تشریحی رییس اداره منابع طبیعی، شورای اسلامی شهر و نمایندگان برخی از محلات شهر
شنبه | ۱۳۹۷/۰۹/۰۳ - ۰۶:۰۳ |
کد خبر : ۲۸۶ |
اخبار

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری طالقان پیرو برگزاری جلسه مربوط توانمند سازی جوامع محلی در طرح جامع حوزه آبخیزداری طالقان، به دعوت شورای اسلامی شهر طالقان، نخستین نشست تشریحی به هدف شناسایی و تبیین دقیق تر ابعاد مختلف همکاری و هم افزایی دستگاه های ذیربط و مردم با حضور مهندس شایگان رییس اداره منابع طبیعی طالقان برگزار شد.

بر پایه این گزارش، در این نشست پس از طرح پرسش های اصلی از سوی اعضای شورای اسلامی شهر و نمایندگان اهالی محلات شهرک و جزینان، مهندس شایگان طی سخنانی مستند و مشروح به تشریح و تبیین دقیق و مفصل زمینه ها و ضرورت های مشارکت متقابل دستگاه های دولتی و مردم و تشریح ضوابط، مقررات، طرح ها و برنامه های قابل اجراء و نقش مردم و دولت  پرداخت و بر لزوم تقویت مشارکت مردم و ذینفعان در راستای احیای اراضی و حفاظت از منابع طبیعی و درعین حال، رعایت حقوق حقه قانونی و منطقی خرده مالکین طالقان تاکید کرد.

در طی این نشست روشنگرانه و موثر، مهندس شایگان ساز و کارهای قانونی مشارکت و پیگیری مردم درغالب کمیسیون های قانونی پیش بینی شده و نحوه پیگیری ضابطه مند ذینفعان را تشریح نمود و آمادگی اداره منابع طبیعی طالقان برای راهنمایی مردم و دیگر دستگاه ها را اعلام نمود.

همچنین رییس منابع طبیعی در این نشست چگونگی واگذاری ها و مشخصات  طرح های مختلف، از جمله ضوابط طرح بوستان روستایی و طرح های جنگل کاری و ضوابط  برخورداری از پروانه چرا و نقش شورا ها و ظرفیت ها و امکان مشارکت  و فعالیت مردم در قالب طرح های مصوب را تشریح نمود.

بر اساس این گزارش در پایان نشست اعضای شورای اسلامی شهر ضمن استقبال  از توضیحات روشنگرانه  رییس اداره منابع طبیعی، بر لزوم تقویت سازماندهی اجتماعی ذینفعان در راستای تعامل مثبت  با دستگاه های ذیربط  و از جمله تاسیس تعاونی های کشاورزی در محلات شهری‌ جهت پیگیری و تحقق قانونی امور این حوزه تاکید نمودند و مقرر شد نتایج کار با تاسیس تعاونی های مذکور پیگیری شود.