امروز : پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

ابلاغ دستور العمل اصلاحی حرایم مخزنی سد و رودخانه ها تا پایان فروردین

مهندس نجفیان مدیر کل محترم شرکت آب منطقه ای استان البرز: دستور العمل اصلاحی حرایم مخزنی سد و رودخانه ها تا پایان فروردین ابلاغ خواهد شد.
ابلاغ دستور العمل اصلاحی حرایم مخزنی سد و رودخانه ها تا پایان فروردین
سه شنبه | ۱۳۹۷/۰۱/۱۴ - ۰۶:۳۵ |
کد خبر : ۱۷۹ |
اخبار

به گزارش روابط عمومی شهرداری طالقان :مهندس نجفیان، مدیر کل شرکت آب منطقه ای استان البرز، در سفر استاندار البرز به طالقان، که در روز ششم فروردین ماه سال جاری انجام شد، در جلسه شورای اداری شهرستان طالقان عنوان کرد دستورالعمل اصلاحی حرایم مخزنی سد و رودخانه های طالقان تا پایان فروردین ماه ابلاغ خواهد شد.  

با توجه به خبر انتشار این مصوبه در روزهای آخر سال96 در گفتگو با دکتر نادر صادقیان عضو شورای اسلامی شهر طالقان، شرح مبسوط تر تصمیمات و تحولات در این مسئله را جویا شدیم.

دکتر نادر صادقیان در مصاحبه با روابط عمومی شهرداری طالقان ضمن اعلام این خبر، اعلام داشت: شورای اسلامی شهر طالقان پس از آغاز به کار رسمی، تمرکز بر پیگیری و رفع این مسئله را به عنوان یکی از اهداف و برنامه های اصلی خود در دستور کار  قرار داد و در استمرار فعالیت ها و تلاش های گذشته، با مکاتبات، برگزاری جلسات متعدد با مسئولان شرکت آب منطقه ای استان البرز و استان تهران و همچنین مدیران شرکت مدیریت منابع آب ایران و مکاتبه با مدیران و مسئولان  سازمان حفاظت محیط زیست بر ضرورت تصمیم گیری و ابلاغ دستورالعمل اصلاحی تاکید کرد.

وی ضمن ابراز قدردانی از نحوه واکنش مدیران مذکور در طی سال 96 نسبت به این مطالبه عمومی و اساسی مردم طالقان گفت: در نیمه دوم سال گذشته ضمن دریافت نامه های رسمی از نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی آقای دکتر بهمنی و امام جمعه محترم شهرستان طالقان و تدوین و ارسال نامه شورای اسلامی شهر، جلسات متعددی با مسئولان سطوح شهرستانی، استانی و ملی برگزار شد و خوشبختانه با رویکرد مثبت مسئولان مذکور، نهایتا در روز های پایانی اسفند ماه سال 96 معاون عمرانی استاندار، آقای مهندس ارتقایی، با برگزاری نشستی ویژه با حضور مسئولان مرتبط و نمایندگان دستگاه های مختلف و با حضور اعضای شورای اسلامی شهر طالقان خبر تدوین و تصویب دستورالعمل اصلاحی حرایم را اعلام نمود.  

دکتر نادر صادقیان همچنین یادآور شد: این تصمیم بی گمان گام اصلاحی مهمی در رفع بخش مهمی از موانع توسعه و کاهش مشکلات کسب و کار و تولید و معیشت مردم شهرستان تلقی می شود و به همین دلیل باید مراتب تشکر و قدردانی مردم و مسئولان شهرستان  از این حسن تدبیر مدیران و مسئولان را اعلام کنیم.  

دکتر صادقیان در ادامه ابراز داشت: خوشبختانه مدیر کل جدید شرکت آب منطقه ای استان البرز، آقای مهندس نجفیان، در جلسه ای که در اواخر اسفند ماه 96 در محل فرمانداری برگزار شد همچنین بر این تصمیم مهم تاکید نمود که در خصوص بستر رودخانه ها نیز در طی سال 97 با جدیت و دقت ، نقشه جدید بستر و حرایم ، بر اساس قواعد معقول فنی و کارشناسی ، مجددا طراحی و ترسیم خواهد شد و تلاش لازم برای تجدید نظر در میزان معقول بستر نیز صورت خواهد گرفت.  

این عضو محترم شورای اسلامی شهر طالقان ضمن اعلام این امر که این اصلاحات تاثیرات مثبت و مهمی در تدوین طرح های تفصیلی و هادی و دفاع از حقوق مالکیتی مردم و رونق نسبی روند کار و تجارت و تولید و معیشت مردم خواهد داشت ، یادآور شد: در جلسات مذکور، شورای اسلامی شهر و شهردار طالقان آمادگی کامل خود را برای همکاری و مشارکت برای حل مسائل این حوزه ها اعلام داشتند.

دکتر صادقیان افزود: با تسریع در احداث دیوار ساحلی و آغاز احداث شبکه فاضلاب اساسا نیاز به اتخاذ رویکرد های سلبی و ترسیم حدود حداکثر نخواهد بود.

دکتر صادقیان در ادامه توضیحات خود گفت: در جلسه شورای اداری که با حضور استاندار محترم استان البرز برگزار شد همچنین مدیرکل محترم آبفای استان آقای مهندس غلامرضا رضایی فر اعلام کرد با بررسی های انجام شده محل احداث تصفیه خانه فاضلاب نیز از محدوده مرکز شهر که در گذشته مطرح شده بود به خارج این محدوده منتقل شده است که این تصمیم نیز یکی دیگر از خبر های خوب و تصمیمات ارزشمند اتخاذ شده می باشد.  

دکتر صادقیان همچنین اعلام نمود: شهرداری طالقان به منظور حداکثر همکاری در تحقق این تصمیمات مثبت و بسیار مؤثر بر ضرورت الزامی کردن نصب تجهیزات استاندارد و تضمین کننده سلامت آب و پکیج سپتیک تانک از سوی شهروندان و متقاضیان احداث بنا را اعلام داشت.

همچنین در جلسات برگزار شده با مسئولان ارشد شرکت های آب منطقه ای تهران و البرز، شهرداری طالقان امادگی این شهرداری را برای همکاری در  اجاره بستر و حصول توافق با خورده مالکان مسیر رودخانه جهت اجرای طرح های گردشگری و زیباسازی را اعلام نموده است و در صورت عقد توافقنامه با شرکت های مذکور و امادگی  مشارکت با خورده مالکان مسیر حاشیه رودخانه ها را جهت انجام پروژه های گردشگری دارد.