امروز : دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۱

مراسم بزرگداشت ۶۱۸ شهید والامقام طالقان

مراسم بزرگداشت 618 شهید والامقام طالقان برگزار شد
مراسم بزرگداشت 618 شهید والامقام طالقان
سه شنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۲۸ - ۰۵:۲۹ |
کد خبر : ۱۶۴ |
اخبار

روابط عمومی شهرداری طالقان /مراسم بزرگداشت 618 شهید والامقام شهرستان  طالقان پنجشنبه23 شهریورماه با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و امت شهیدپرور طالقان و مسئولین لشگری و کشوری  در سالن 9دی سپاه پاسداران ناحیه طالقان برگزارشد.
 در این مراسم  حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاج‌آقای حسینی امام‌جمعه محترم شهرستان طالقان دقایقی به سخنرانی پرداخته و در ادامه  سردارنقدی معاون محترم فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیرامون ایثار و مقام والای شهدا از صدر اسلام ،شهدای دفاع مقدس ، شهدای مدافع حرم علی‌الخصوص شهید حججی ، جریانات فرهنگی و سیاسی روز جهان و نقش انقلاب اسلامی در جهان به سخنرانی پرداخت ، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه گفت: از نظر قرآن کریم، حزب الهی واقعی کسی است که وقتی مسیر حق را می‌یابد، این مسیر را طی می‌کند و از سرزنش ، سرزنش کنندگان نمی‌ترسد.
بر هر مسلمانی واجب است برای رهایی کشورهای مسلمان تحت اشغال تلاش کند
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه در این مراسم وظیفه سپاه پاسداران را حفاظت و مراقبت از اسلام و انقلاب و دفاع از مظلومان در هر نقطه از دنیا دانستند و به نحوه شهادت شهید حججی اشاره کرده و افزود: شهید بزرگوار با آرامش و شجاعت خود در لحظه اسارت تمام نقشه دشمنان اسلام را نقش برآب کرد و باعث شد مردم جهان حرکت دشمن را محکوم و اقدام شهید حججی را باعث اعتلای ایران و اسلام بدانند.
ایشان درادامه تصریح کردند : ان شاءالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بتواند با کمکهای غیبی خداوند متعال به زودی داعش را از این سرزمین ها بیرون کند و این مدعیان دروغین را محو و نابود کند .
ایشان در ادامه سخنان خود کشتار و نسل کشی مسلمانان میانمار توسط حکومت این کشور را یک فاجعه بزرگ انسانی دانسته و اشاره کردند : منطق ما این است که بر هر مسلمانی واجب می‌شود که اگر کشور مسلمانی تحت اشغال در آمد برود و آن سرزمین اسلامی را ازاد کند. قطعا همان سلاح هایی که مردم مظلوم غزه را می کشد مسلمانان میانمار را نیز می کشد و پشت پرده این جنایات؛رژیم غاصب صهیونیستی قرار دارد که از این قبیل حرکات حمایت می کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه ابراز داشت: در مکتب عاشورا، مردم ما مسیر حق را انتخاب کردند و خداوند پیروزی‌های زیادی را نصیب مردم ما کرد و مردم ما در دوران هشت سال دفاع مقدس چون دانستند که بر حق هستند، بدون توجه به امکانات و تجهیزات دشمن، با دست‌های خالی و با ایمان به میدان‌های جنگ رفتند و پیروزی عظیمی را در مقابل رژِیم بعث عراق رقم زدند.

ایشان در ادامه به برجام و نقشه شوم دشمن برای بازدید از مراکز نظامی ایران اشاره کردند و گفتند نه مسئولان و نه مردم اجازه چنین کاری را به دشمن نخواهند داد.

سردار نقدی در پایان نیز از پاسداران و بسیجیان و تمام کسانی که جهت برگزاری مراسم زحمت کشیدند قدردانی کردند