امروز : پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۸

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان طالقان

سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان طالقان با حضور مسئولین در سالن جلسات فرمانداری طالقان برگزار شد.
برگزاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان طالقان
سه شنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۶:۰۰ |
کد خبر : ۷۸۳ |
اخبار

به گزارش روابط عمومی شهرداری طالقان، سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان طالقان با حضور امام جمعه، فرماندار، سرکار خانم مقیمی مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر، مهندس گودرزی معاونت خدمات شهر شهرداری و سایر مدیران ادارات ذیربط با پی گیری و بررسی مصوبات جلسه قبل برگزار شد.

در این جلسه خانم مقیمی عضو و مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر با اشاره به مشکلات عدیده خانواده های درگیر با مواد مخدر  عامل اصلی اختلافات منجر به طلاق را ابتلا به مواد مخدر دانست و خواستار پی گیری های لازم و پیشگیری در حوزه های قضایی شد.  

عضو شورای اسلامی شهر اضافه کرد: توقع ما اینست جلساتی که با موضوع مبارزه با مواد مخدر برگزار میشود منجر به نتیجه شده و  اختلافاتی که در خانواده ها منشاء مصرف مواد مخدر را بهمراه دارد کاهش دهد.

وی افزود: پیشنهاد ما اینست که اداره بهزیستی شهرستان با دعوت از مشاورین امر جلسات آموزشی جهت افزایش آگاهی شهروندان خصوصا خانواده های درگیر با مواد مخدر را برگزار نمایند.  

در ادامه مهندس گودرزی معاون شهردار طالقان با بیان این مطلب که اعتیاد یک ناهنجاری است گفت: همواره گفته شده که پیشگیری بهتر از درمان است و انرژی کمتری را هدر میدهد لذا ضروریست توان و انرژی خود را صرف پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر قرار دهیم که تجربه موفقیت این روش را ثابت کرده است.

وی افزود: با توجه به خصوصیات خاص شهرستان طالقان دو عامل تاثیر بیشتری نسبت به سایر عوامل را داراست که یکی موضوع بیکاری و اشتغال و دیگری بحث گردشگری بدون نظارت و برنامه ریزی است که  تاثیر بسزایی دارد .

مهندس گودرزی اضافه کرد: لازم است یک آسیب شناسی اولیه در شهرستان داشته باشیم و  تشکیل کارگروه آسیب شناسی  می تواند اقدامی مهم باشد و این کارگروه  اقدامات صورت گرفته و تصمیمات اتخاذ شده در هر جلسه را رصد مینماید.

 

 

مزایده

مناقصه